Yunanistan

Felsefe ve matematiğin doğduğu Antik Çağ’dan bu yana var olan Yunan Uygarlığı günümüzde Yunanistan ana kara ve adaları ile birlikte en fazla turist ağırlayan ülkelerden biridir. Kültür sanat alanında bir çok saygın yazar ve düşünürün yaşadığı topraklar; Atina, Selanik, Girit ve popüler Mikanos, Santorini, Kos, Corfu, Rodos ve diğer adalarını ziyaret edilebilirsiniz. Antik Yunan kültürüne dair eşsiz mirasları, cıvıl cıvıl sokakları, renkli adaları, eşsiz koyları ve yerel lezzetleri ile sizleri bekliyor.

Atina


Antik Yunan döneminden beri başkentdir. Atina merkezdeki Akropolis Antik kenti ziyaretçilerini kendine hayran bırakır. Gün boyu Akropolis'in tarihi dokusunu keşfedebilir, ara sokaklarında kaybolabilirsiniz. Taş sokaklarda canlı müzik eşliğinde keyifli bir gün geçirebilir, şehrin en popüler Ermou Caddesi alışveriş yapabilir ve akşam güzel bir yemek eşliğinde şehir manzarasını seyredebilirsiniz. Büyük Ulusal Arkeoloji müzesinde Antik Yunan Medeniyet döneminden itibaren eşsiz değerler sergilenmektedir. Dünyanın en büyük limanlarından olan Pire limanı merkeze 30 dk’lık mesafededir.

Kos


Bodrum’un hemen karşısında yer alan Kos Adası iyi korunmuş doğası, temiz koy ve denizi ile deniz tutkunları için uğrak adalardan biridir. Tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat Kos adasında doğup büyümüştür. Hipokrat’ın ölümünden sonra onun adına kurulmuş olan “Asklepion” bilinen ilk sağlık merkezi. Merkezdeki Agora ise MS 4. yüzyıla uzanan tarihi ile ziyarete değer yerlerden biri. Akvaryum koyu olarak da bilinen Plati Adası, Kalymnos, Pserimos, Kardemena, Kefalos, Tigaki, Antimachia, Mastihari, Marmari gibi koyları ile mavinin her tonunu görmeniz mümkün.

Corfu


Homeros'un Odyssey'de atıfta bulunulan bu ada, Romalılar, Venedikliler ve İngilizler tarafından yönetilen büyüleyici bir tarihe sahiptir. Kuzeybatıdaki Paleokastritsa'daki sahil şeridi yemyeşil bitki örtüsü ve kumsal koylara sahiptir. Sidari, adanın kuzey kıyılarında; biraz daha canlı, şehir gece hayatı sunuyor. Korfu adacıklarla çevrilidir ve tekneyle birkaçını ziyaret etmek mümkündür. Paxos ve Antipaxos adaları, sakin balıkçı köyleri, üzüm bağları ve zeytinliklerden oluşur. Corfu mavi yolculuk için harika bir yer. Mayıs ve Ekim ayları arasında mavi yolculuk için mükemmel bir zaman.