İtalya

Kültürü, harika doğası ve zengin mutfağı ile dünyadaki en özel yerlerden biri. İki büyük Akdeniz adası olan Sicilya ve Sardinya’da İtalya’ya bağlıdır. Modanın, yemeğin, şarabın, aşkın, inancın ve sanatın ülkesi olan İtalya denizci dostların oldukça keyif alacağı ve unutamayacağı anlar yaşayacağı bir destinasyon. Kaptanlı yada kaptansız olarak kiralayacağınız tekneler ile İtalya sizi bekliyor.

Sicilya


Akdeniz’in en büyük adası olan Sicilya tarih boyunca Yunan, Roma, Arap ve Aragon medeniyetleri tarafından yönetilmiştir. Kültürel yapı ve mimari sürekli değişikliğe uğramıştır. Bu nedenle adayı gezerken büyük bir insanlık ve uygarlık tarihine ait kültürel izleri yaşayacaksınız. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanıyla ve sönmüş kraterleriyle tanışmak isterseniz Sicilya’daki bir gününüzü Etna gezisine ayırabilirsiniz. Kuzey ve doğu kıyıları çok sayıda koy, kumlu plajlar ve yüksek kayalıklardan oluşur. Bir yat kiralayıp İtalya’nın en güzel manzaralarının, tarihinin ve mükemmel yemeklerinin tadını çıkarmak için daha fazla beklemeyin.

Toscana


İtalya’da bir yelken tatili bu muhteşem ülkeyi keşfetmenin en eğlenceli ve belki de akla gelmeyecek yollarından biri. Toscana, dört mevsim keyif alabileceğiniz, İtalyan misafirperverliğini, lezzetli yemekleri, enfes şarapları ve iklimi ile başınızı döndürecek bir lokasyon. Toskana adaları Elba, Capraia, Giglio, Montecristo, Giannutri, Gorgona ve Pianosa olmak üzere 7 adadan oluşur. Toskana adalarını, muhteşem güzelliklerini ve sahilleri yelkenlinizle keşfettiğinizi hayal edin.

Sardinia


Akdeniz’in en büyük ikinci adasıdır. Tarihi milattan öncesine kadar dayanan Sardinia, Roma ve Bizans başta olmak üzere birçok savaşa tanıklık etmiştir. Doğasını ve geleneklerini korumayı başarıyla sürdürmektedir. Kiralık tekneler ile adanın kuzeyine doğru yapacağınız seyirler ile birbirinden güzel koyları keşfetmek mümkün. Sardinya’daki manzaralar ve yelken koşulları yelkenciler için adeta bir cennet. Sardinia, kar beyaz kumlu sahilleri ve zümrüt yeşili rengi denizi ile büyüleyici ve rahatlatıcı bir atmosfere sahiptir. Koruma altındaki tabiat parkları ile ziyaretçilerine farklı aktivite imkanları da sunmaktadır.