Karayip Adaları

Kışın yaz tatili yapabileceğiniz harikulade bir bölge. Yaklaşık 700 ada ve adacıktan oluşan Karayip Adaları denize ve güneşe doyacağınız tropik bir tatil deneyimi yaşatıyor. Karayip Denizi'ni ve adalarını çevreleyen sahilleri kapsayan bu bölge Florida'nın güneyinden başlayarak bir kıvrım oluşturarak Güney Amerika'da Venezuela'nın kuzey batısına dek iner. Birbirinden güzel adalara tekne kiralayarak ulaşabilir, muhteşem plajların ve koyların tadını güneşlenerek ya da mercan resiflerinde yüzerek çıkarabilirsiniz.

Road Town


İngiliz Virjin Adaları’ nın başkenti olan Road Town Karayipler’deki bir cennet; beyaz kızgın kumlar, sıcak bir iklim ve huzur veren masmavi berrak denizine hayran kalıp hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Birbirinden güzel koyların kiralık tekne alternatiflerimizle keşfedebilirsiniz. Muhteşem şnorkel dalışı imkanı sağlayan su altı hayatı haricinde 4×4 safari yapabilir yada doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Yüzen barların, güneşin ve el değmemiş kumsalların tadını çıkarabilirsiniz.

MartInIque


Atlantik Okyanusu’nun da batısında Karayip Denizi’ndeki eski sömürge adalarından biridir. Burada tekne kiralayarak bu güzel adanın sakinliği, enfes doğa manzaraları ve masmavi sularının göz kamaştıran güzelliği karşısında büyüleneceksiniz. Martinique’ e geldiğinizde yapabileceğiniz dalış ve doğa yürüyüşleri gibi çeşitli aktiviteleri değerlendirebilir yada teknenizde ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

CIenfuegos


Küba'nın güney incisi Cienfuegos sahip olduğu manzara ve tarihi yapılar itibari ile herkesi kendine hayran bırakan bir şehir. Yat kiralamak için harika bir destinasyon. Havana kadar kalabalık olmayan Cienfuegos’da Küba kültürünü de sonuna kadar görebilirsiniz. 2005 yılında da UNESCO’nun koruması altına alınmış; renkli binaları ile herkesi büyüleyen Fransız mimarisine sahip. Cienfuegos kendi halinde, samimi ve hemen ısınacağınız bir şehir.