Yatlar

Sailtosmile.com size kaptanlı yada kaptansız yelkenli tekneler, katamaranlar, motoryatlar, ve mürettebatlı guletler dahil olmak üzere kiralayabileceğiniz çeşitli yat alternatiflerini sunmaktadır. En uygun tekneyi seçebilmeniz için tekne tanıtım bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Yelkenli


Tek gövdeli yelkenli tekneler kiralayabileceğiniz en yaygın tekne tipidir. Çoğunlukla bir direk ve iki yelkenle donatılmışlardır. Bir yelkenlinin alt güvertesi birkaç bölüme ayrılmıştır. Ön kabin (veya kabinler) baş tarafta yer alır, ardından tuvaletli bir banyo, ardından mutfaklı bir salon, arka banyo ve arka kabin (veya kabinler) bulunur. Dilerseniz kaptansız veya kaptanlı olarak kiralama yapabilirsiniz.

Katamaran


Katamaran çift gövdeli bir teknedir. Katamaranın gövdeleri bir güverte köprüsü ile birbirine bağlanır. Katamaranın sağladığı yaşam alanı yelkenli (tek gövdeli) teknelere göre daha fazladır. Geniş havuzluk kısmı ile daha çok kişinin birlikte olmasına olanak sağlar. Ayrıca çift gövdeli olmasından dolayı, katamaran tipi tekneler seyir sırasında diğer tekneler kadar yan yatmaz ve dalgalardan daha az etkilenirler. Dilerseniz kaptansız veya kaptanlı olarak kiralama yapabilirsiniz.

Motoryat


Sadece motor gücü ile hareket edebilen teknelere motoryat denir. Dizel ya da benzin yakıtlı motorlar ile çalışmaktadır. Motoryatlar, geniş iç hacmi ve oturma alanlarından ayrı konumlanmış lüks kabinlere sahiptir. Motoryatlar kısa sürede uzun mesafelerde yol katetmek isteyenler için idealdir. Konforlu konaklama ve birçok olanağı ile deniz tatilinin aranılan yat tiplerindendir.

Gulet


Guletler; Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyılarına özgü, mavi yolculuk için en revaçta olan geleneksel ahşap yelkenli yatlardır. Guletlerin kabinleri ve yaşam alanları oldukça geniş ve ferahtır. Guletlerin arka kısmında geniş bir yemek masası ve oturma alanı, ön tarafında ise güneşlenme minderleri ve genellikle bir sofa bulunur. Guletlerde guletin büyüklüğü ile orantılı bir kapalı salon bölümü ve yemek masası bulunmakla beraber kabinlere ulaşım bu salondan geçildikten sonra olur.